Connect
To Top
Сollaborator

Конотопська Відьма – з 22-го серпня у кіно

З 22-го серпня цього року в національному кінопрокаті стартує горор “Конотопська Відьма” – перший фільм з майбутньої лінійки жахів від медіагрупи FILM.UA, у центрі яких – героїні  з міфологічним бекграундом, що борються зі злом на тлі поточних подій. Тож перша стрічка лінійки розповідає історію кривавої та жорстокої помсти прадавньої відьми з Конотопу  російським окупантам – вбивцям її коханого. 

“Конотопська відьма” вийде на великих екранах  України до Дня Незалежності. Фільм створено “найкасовішим” творчим тандемом продюсерки Ірини Костюк та сценариста Ярослава Войцешека, що працювали разом над національним хітом “Мавка. Лісова пісня”, який поставив усі можливі рекорди у прокаті та став найуспішнішим українським фільмом (як в локальному, так і в міжнародному прокаті). Режисером-постановником фільму виступив Андрій Колесник.

За сюжетом прадавня відьма з Конотопу завдає мученицької смерті загону рашистських окупантів, які вбили її коханого. Охоплена жагою до помсти відьма розпочинає свій кривавий шлях розплати. Кожна наступна смерть жорстокіша за попередню – відьма упивається пекельним болем кривдників, але чи  вдасться їй протистояти мороку, що поглинає її, та залишитися на боці світла?

Ідея сюжету виникла у творців з початком повномасштабного вторгнення – тоді російські окупанти зайшли в Конотоп, місто у Сумській області, що славиться своїми легендами про відьом. Безстрашні жительки міста нещадно поливали загарбників прокльонами, нагадуючи про своє містичне єство, тим самим демонструючи невимовну стійкість та прагнення до свободи. У цьому й полягає один із ключових посилів стрічки – сила і лють української жінки не знає меж.

“Центральний образ у фільмі – відьми – універсальний  та близький, адже кожна українка має потужну внутрішню силу, здатну проявитися в моменти загрози. Персонаж, що прийшов до нас зі стародавніх міфів та легенд у сучасне життя, вітлює єдине бажання всіх українців сьогодні – затято мститься кривдникам – та є уособленням праведної люті, яка палає в серцях кожного з нас. “Конотопська відьма” – фільм-терапія наших травм війни, що дає змогу прожити відчуття такої бажаної помсти, втілюючи біль у лють, проте залишає надію на світле майбутнє”, – говорить Ірина Костюк, генеральна продюсерка фільму.

Фільмування стрічки тривало в листопаді-грудні 2023 року. До зйомок долучилися військові консультанти, що надали бойову техніку для знімань, – справжній БТР, що був “затрофеєний” в перші дні вторгнення на Житомирській трасі. Серед знімальної команди також можна зустріти діючих військових, зокрема автор ідеї та сценарист Ярослав Войцешек нині проходить службу в лавах ЗСУ, а художниця з костюмів Ірина iSky – учасниця бойових дій, яка забезпечила майданчик справжньою трофейною формою російських солдатів. У одній зі сцен фільму також задіяні актори – діючі військові:   ветеран війни Назар Грабар, військовий ЗСУ Олександр Печериця, діючий офіцер батальйону “Свобода” Володимир Ращук, а також військовий ЗСУ Даніель Салем, для якого “Конотопська відьма” стала кінодебютом.

КОМЕНТУВАТИ

КІНО