Connect
To Top

Ліз Шерідан – Біографія

Ліз Шерідан

Ліз Шерідан

Ліз Шерідан -  біографія

Дата народження: 10 квітня 1929 (Овен)

Місце народження: Вестчестер-каунті, Нью-Йорк, США

Зріст: 1.78 м

Елізабет Енн Шерідан (10 квітня 1929 року – 15 квітня 2022 року) – американська актриса. Хоча вона найбільш відома своїми ролями матері Джеррі, Хелен, у фільмі «Сайнфелд» та цікавої сусідки місіс Охмонек у ситкомі «АЛЬФ», її багаторічна кар’єра була великою і включала роботу на сцені, а також на великих та малих екранах.

Раннє життя

Шерідан народилася в штаті Нью-Йорк, 10 квітня 1929 року. Її батько, Френк Шерідан, був класичним піаністом; її мати, Елізабет Пул-Джонс, була концертною співачкою. Вона була вихована матір’ю в окрузі Вестчестер, Нью-Йорк, після розлучення батьків. У дитинстві їй дали прізвисько «Діззі», скорочену версію «Дизабет», як її називала її маленька сестра.

Кар’єра

Шерідан почала своє професійне життя як танцівниця і співачка в нічному клубі в 1950-х роках і провела більшу частину своєї ранньої кар’єри, живучи і працюючи в Карибському басейні. Наприкінці 1960-х років, повернулася в Нью-Йорк, вона виступила в одному з щорічних кабарі Джуліуса Монка в готелі Plaza. Щасливий кінець”, перш ніж переїхати в Лос-Анджелес. Працюючи в Голлівуді, вона здобула популярність у другорядних ролях у більш ніж дюжині художніх фільмів та 60 телевізійних фільмах, міні-серіалах та серіалах у прайм-тайм. Її першою головною роллю була роль цікавої сусідки Ракель Охмонек в серіалі NBC ALF з 1986 по 1990.

Після цього вона отримала свою найвідомішу і довгоживучу роль Джеррі “захисної мами, що живе у Флориді”, Хелен, у серіалі “Сайнфелд”. Вона з’явилася в усіх дев’яти сезонах, з 1990 по 1998 рік, єдина акторка, яка зробила це, крім чотирьох головних ролей, і була останньою актрисою, що вижила, зіграла одного з батьків членів основного акторського складу Сайнфелда.

У 2009 році разом з Енді Гріффітом та Доріс Робертс Шерідан знялася у художньому фільмі Play the Game, романтичної комедії про овдовеного дідуся, який навчається свідкам від свого серійного романіста онука. Фільм привернув увагу через те, що він містить сексуальну сцену між Шеріданом і Гріффітом.

Особисте життя

Працюючи танцівницею у нічному клубі Нью-Йорка, Шерідан познайомилася з тоді це невідомим Джеймсом Діном. Вона написала книгу Dizzy & Jimmy: My Life with James Dean: A Love Story, в якій розповідається про їхній спільний час на початку 1950-х років. В книзі вона описує їх романтичне кохання. “Ми добре провели час… Ми не хотіли розлучатися. Ми знайшли місце й жили разом… це було щось справжнє.” У якийсь момент їхніх стосунків вони вирушили в Огайо з гравцем Головної ліги Бейсбол Клайдом Маккалоу. Під час поїздки, коли вони обговорювали бейсбол, вона зрозуміла, що якби вона та Дін одружилися, вона була б відома як «Діззі Дін», викликаючи думки однойменного бейсболіста.

Дін продовжив роботу на сцені в Нью-Йорку, незабаром у нього почались ролі в кіно в Голлівуді. Це призвело до припинення їхніх стосунків. ” Його тягнули у цю кар’єру, і це могла слідувати за ним ” , – сказала вона у інтерв’ю.

На початку 1953 року Шерідан змінила Нью-Йорк на Віргінські острова. Вона прожила більше десяти років у Санкт-Петербурзі. Томас, а потім Пуерто-Ріко. Вона заробляла на життя танцівницею, а також співом та грою на піаніно. Разом із сусідкою, яка мала танцювальну трупу, вона виграла танцювальний конкурс, який вона поставила для першого карнавалу в Санкт-Петербурзі.

Після коротких заручин із Justus Villa (він же Pancho) вона зрозуміла, що не хоче виходити за нього заміж, і на деякий час повернулася до Нью-Йорка. Там, на вечірці, вона знову зустріла Діна. Після цього в таксі він сказав їй: “Між нами нічого не втрачено. Цього ніколи не буде. Ти частина мене, а я частина тебе. Я візьму тебе з собою, куди б я не пішов”. Це був останній раз, коли вона бачила його.

Повернувшись на Кариби, вона познайомилася з джазовим музикантом [Уїльямом] Дейлом Вейлсом (1917-2003) у Пуерто-Ріко. Вони жили життям з 1960 року до його смерті у 2003 році; вони пожилися в 1985 році. Їхня дочка Стефані – фотограф. Шерідан сказав: “Я така нематерильна, що я все ще десь квіткова дитина. Моя дочка була більше моєю подругою, ніж моєю дочкою більшу частину свого життя.”

Шерідан та актриса Елізабет Монтгомері були друзями і були відомі відповідно як Діззі та Ліззі. Монтгомері отримала прізвисько «Ліззі» лише після її виступу в удостоєному премії «Еммі» телевізійному фільмі «Легенда про Ліззі Борден». Пара любила коней, і разом вони часто відвідували іподром Санта-Аніта.

Шерідан померла 15 квітня 2022 року у своєму будинку на Манхеттені у віці 93 років.

КОММЕНТИРОВАТЬ

БІОГРАФІЇ