Connect
To Top

Мирний-21 – новий фільм Сеїтаблаєва вийде вже в лютому

Попри активні бойові дії та блекаути нова стрічка Ахтема Сеїтаблаєва вийде в кінотеатрах в лютому, напередодні річниці сумно звісної дати початку російського вторгнення в Україну. Адже якщо не знімати кіно зараз, то за що ми тоді воюємо, вважає режисер, повторюючи слова класика.

Фільм Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21» – історія спротиву Луганського прикордонного загону російським диверсійним угрупуванням у 2014 році. Вихід стрічки творці планували приурочити до Дня українського прикордонника у квітні 2022 року, натомість вихід у широкий прокат заплановано на 22 лютого 2023 року.

«Кожен день мене запитують “коли ж фільм вийде в прокат?”. I ми самi чекаємо прем’єри з нетерпінням. Цей фільм важливий для нас. Ми присвячуємо це кіно загиблому Паші Лі, який грає у нашому фільмі капітана Осіріса, і для якого ця роль стала останньою. Присвячуємо всім воїнам, які виборювали свободу та незалежність України останні 8 років. Всім захисникам та захисницям нашої країни, які змінили своє життя заради нашого мирного майбутнього», – поділився режисер та генеральний продюсер фільму Ахтем Сеітаблаєв.

Зйомки розпочали у вересні 2021 року. Стрічку фільмували у Києві та у Військовій частині міста Васильків Київської області (Об’єднаний навчальний центр Повітряних Сил). Наразі фільм знаходиться на етапі постпродакшену.

Над «Мирним-21» працювали одразу три сценаристи. Ярослав Яріш, Сергій Касторних та чинний полковник Державної прикордонної служби Анатолій Коцюрба – Його запросили, аби максимально точно й коректно показати на екрані специфіку військової служби.

“Блекаут в Україні плани суттєво підкорегував. Кожен з членів команди постпродакшену має власний квест: знайти студію, де є світло або генератор, завантажити матеріали, зробити рендер файлів фільму. І так по колу”, – ділиться співпродюсерка фільму Марія Дончик.

СЮЖЕТ

Історія про довіру і її відсутність на тлі подій, які розгортаються на сході України на початку 2014 року. Головна тема розкривається через призму луганського прикордонного загону, бійців якого сепаратисти та російські спецслужби марно намагаються змусити зрадити свою країну. В фільмі зображено події червня 2014 року, які відбулися на прикордонні Луганщини. Тоді російські спецслужби та сепаратисти намагалися схилити бійців луганського прикордонного загону зрадити Батьківщину – тим самим повторити кримський сценарій: захопити українські території без бою. Попри відсутність досвіду, за рішенням діючого командира, загін вступив в бій.

У ролях: Андрій Самінін, Максим Девізоров, Євген Ламах, Роман Ясіновський, Віктор Жданов, Олексій Тритенко, Марія Штофа, Лорена Колібабчук, Павло Лі, Андрій Мостренко, Лариса Руснак, Зоя Власенко, Сергій Фролов, Ігор Димов, Олег Стефан, Анатолій Ященко, Богдан Жданов, Олександр Бегма, Євген Черніков, Ярослав Безкоровайний, Марія Головацька, Олександр Кравченко, Віталій Бельський, Віталій Крапива

Дистриб’ютор: «Кіноманія», FILM.UA Distribution
Жанр: воєнна драма
Тривалість: 117 хв
Прем’єра в Україні: 22.02.2023.

КОММЕНТИРОВАТЬ

КІНО