Connect
To Top
Сollaborator

Світська премʼєра фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”

В український прокат вийшов довгоочікуваний фільм “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” про письменників “розстріляного відродження”Акторський склад фільму справді зірковий. Головні ролі у фільмі зіграли Дмитро Олійник, В’ячеслав Довженко, Ніна Набока та Марина Кошкіна.

У національному центрі “Український дім” 8 травня відбулася урочиста прем’єра фільму, на яку завітали всі актори та знімальна група. Серед запрошених гостей були міністр культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс, а також Євген Нищук, Мурат Сулейманов – муфтій мусульман України.

Одними з перших стрічку мали честь подивитись українські зірки та медіаперсони – Ольга Сумська, Ірина Данилевська, Володимир Нечипорук, Дмитро Разумков, Кароліна Ашіон, Віктор Андрієнко, Даша Малахова, Олександр Хоменко, Олег Фагот Михайлюта, Акім Галімов, Олексій Гладушевський, Вʼячеслав Соломка, Павло Розенко, а також гурт NAZVA, відомі українські кінокритики, кіноблогери та журналісти.

Під час прем’єри відбулася благодійна акція, яка мала на меті збір книг для фондів “Книга на фронт” та “Хочу читати”. Гості заходу не лише взяли участь у цій акції, але й принесли з собою понад 200 книг українських авторів.

Режисер та співавтор сценарію фільму Тарас Томенко: “Над цим проєктом я зі своєю командою працював понад 10 років. І це було не даремно. Це довга і непроста дорога повернення письменників Розстріляного Відродження із небуття.”

Тарас Томенко

Спершу ця історія отримала форму документального фільму. Це було вже 8 років тому, коли він вперше з’явився на екранах кінотеатрів. Тоді глядачі відкривали для себе цілу незвідану всесвітню культуру українського народу, захоплено вивчали імена забутого українського письменства 20-30-х років.

“Але настав  той час, коли український глядач має побачити ігровий фільм “Будинок “Слово”.  Нескінченний роман” . Це найважча наша артилерія, котра не залишить ворогу шансів.З ахоплюючий сценарій, котрий вивірений  документальним фільмом, неймовірний акторський склад, вишукана операторська робота, божевільна атмосфера  20-30-х років часу розквіту авангардного мистецтва все віддзеркалює нам той час 100 років тому, щоб  ми могли побачити нас теперішніх в кривавій  м’ясорубці російської орди” – коментує Тарас Томенко.

Світова прем’єра художнього фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” відбулась на 37-му Варшавському кінофестивалі 2021 в рамках міжнародної конкурсної програми. Фільм був також представлений на міжнародних фестивалях: FilmFestival Cottbus (Німеччина), Galway Film Fleadh (Ireland), The I Will Tell International Film Festival (USA), Prishtina International Film Festival (PriFest), Миколайчук OPEN та Kyiv International Film Festival Molodist.

Пресслужба фільму:

PR Batteries agency

КОМЕНТУВАТИ

СВІТСЬКІ ХРОНІКИ