Connect
To Top
Сollaborator

У Герлиці відбувся міжнародний кінофорум: розповідаємо про учасників з України

Наприкінці липня міжнародний кінофорум Sommer Film Akademie зібрав понад 30 філммейкерів з різних країн для обміну досвідом та роботи над спільними кінопроєктами. Серед них — представники Української кіношколи — Тарас Ткаченко, Микола Понич, Наталія Джура, Надія Хатимлянська, Антон Гудков та українська режисерка Катерина Горностай.

Протягом двох тижнів представники світу кіно з України, Польщі, Німеччини, Чехії презентували свої кейси, проводили дискусії та працювали над спільними кінопроєктами.

Серед обговорень важливе місце посіла дискусія про документальне кіно в Україні зараз, яку провели режисери Катерина Горностай (володарка Кришталевого ведмедя Берлінале, режисерка фільму «Стоп-земля») та Тарас Ткаченко («Гніздо горлиці», «Чорний ворон»). Серед case-study були представлені й українські кінопроєкти — «Крилата Черепаха» Антона Гудкова, «Король Мацусь Перший» та «Як стати черешнею» Наталії Джури, «Ти мія» Надії Хатимлянської.

Також українські філммейкери представили тизер нового документального фільму Миколи Понича, який знімається майже з перших днів війни – «Добробат». Героями фільму стали: ветерани Євген Карась та Тарас Деяк (батальйон «Карпатська Січ»), режисерка Єшлі Матковські, Юлія Вотчер (ГО «Мольфар») та інші.

«Герої фільму мають спільну мету – зупинити російських агресорів, які вбивають дітей, ґвалтують жінок та розстрілюють мирних жителів. Це історії добровольців, які ми знімаємо в реальному час, інколи прямо на фронті. Виробництво фільму триватиме до хеппі енду – нашої перемоги», – Альона Тимошенко, продюсерка проєкту та засновниця Ukrainian Film School.

Цікавим стало те, що стрічка знімається прямо зараз, тому для багатьох міжнародних кінематографістів «Добробат» став реальним прикладом того, як знімати документальний фільм в умовах сучасної війни.

«Важко усвідомити, як хтось, живучи у таких небезпечних умовах, має час та силу створювати документальний фільм такого рівня» — організатор Sommer Film Akademie, Бодо Хайс.

КОМЕНТУВАТИ

КІНО