Connect
To Top

На світському кіновечорі у Сіnema-Citi зібрали 40 000 грн для дітей

У Києві відбувся п’ятий благодійний фестиваль Charity Chamber, 2 вересня 2021 року який зібрав зіркових і небайдужих гостей в кінотеатрі Cinema Citi, що виступив партнером заходу.

Струни душі, на яких грає закоханий інопланетянин, непотрібні люди, викинуті на сміттєзвалище, та неограновані почуття – ці кінообрази вразили киян на закритому кінопоказі.

Учасники фестивалю «Короткий метр за довге життя»

Закритий кіновечір «Короткий метр за довге життя» приніс більше 40 000 гривень благодійних внесків, які були направлені до СОС Дитячі Містечка Україна – благодійної організації, що допомагає знедоленим дітям знайти сім’ї. Цей фестиваль п’ять років тому заснували продюсерка та сценаристка Ірина Вратарьова, голова моніторингової організації Charity Tuner Катерина Жук та актор Юрій Дяк.

«Щороку наші заходи відвідують сотні людей, небайдужих, щирих. Людей різних професій та вподобань, різного віку. Наша основна мета – привернути увагу до прозорої та порядної благодійності”, – розповіла Катерина Жук.

Всі кошти, зібрані під час фестивалю, було передано одній з перевірених моніторингом організацій. За декілька років фестиваль допоміг фонду Краб (допомога онкохворим дітям Національного інституту раку), фонду Крона (допомога дітям з Охматдит), фонду Пчелка (Одесса, обласна онколікарня), а 5-й благодійний кінопоказ зібрав більше 40 тисяч грн для міжнародного фонду СОС Дитячі містечка Україна.

Авторка проекту «Короткой метр за довге життя» зібрала настільки різні, оригинальні, яскраві та актуальні короткі метри, створивши чи не найсильнішу програму за весь час існування фестивалю. А прем’єра її власного фільму спричинила справжній фурор у залі.

Глядачі плакали і сміялися разом з героями стрічки «Дві смужки», багато в чому пізнаючи себе самих.

Тетяна Ушакова (Cinema-Citi) та Ірина Вратарьова

Нам було важливо, щоб наші історії побачили не лише очима, а й серцем. Мабуть синергія людей мистецтва та благодійності – найпотужніша для подібних завдань. Ми показуємо власними прикладами, що світло може перемагати в найскрутніші часи”, – розповіла Ірина Вратарьова.

Фільм Даші Волги та Андрія Кокури «Говоріть» присвячено пам’яті їхніх татусів. Це прониклива історія про останнє кохання, яке могло відбутися, але…

Фільм Ксенії Бугрімової «Неограновані» вражає видовищними зйомками на Шрі-Ланці та історію про чистоту дитячих душ на тлі цинічного і жорсткого дорослого світу.

А картина «Сіль для моря» Сніжани Гусаревич примушує задуматися над темою булінгу, який може призвести до незворотнього.

Взагалі, хрупкість, ціна та цінність життя – те, над чим під разними ракурсами нам запропонували цьогоріч подумати і Олексій Гладушевський та Регина Марьяновські – Давідсон з Анастасією Мамонтенко в витонченому фільмі «Непотрібні люди», і Віктор Романюк з Кадимом Тарасовим та Андрієм Різолем у неземному і глибокому «Іно».

КОММЕНТИРОВАТЬ

СВІТСЬКІ ХРОНІКИ